Dopravný podnik Bratislava dostal prvý 24 metrov dlhý dvojkĺbový trolejbus


Dátum: 04.09.2023

Obrázok k aktualite Dopravný podnik Bratislava dostal prvý 24 metrov dlhý dvojkĺbový trolejbus
Dĺžka vyše 24 metrov, dva harmonikové kĺby, tri články a kapacita až 180 cestujúcich. To sú parametre jedných z najdlhších trolejbusov na svete, ktoré budú už čoskoro voziť vás, milí cestujúci, v uliciach Bratislavy. Do depa ich príde dokopy 16. Náš Dopravný podnik Bratislava sa tak stáva vôbec prvým dopravcom v Česku aj na Slovensku, ktorý dopĺňa svoj vozidlový park o týchto obrov.

Vo výbave im nechýba výkonná klimatizácia, najnovšie informačné a bezpečnostné systémy či komfortne navrhnutý interiér. Trolejbusy disponujú aj batériami dobíjanými priamo z trakčnej siete, vďaka ktorým môžu odjazdiť krátke vzdialenosti bez nutnosti pripojenia na trolejové vedenie.
Na obrázku môže byť vozík a text

"Megatrolejbusy“ podstatne skvalitnia cestovanie medzi Hlavnou stanicou, Miletičovou ulicou a Dolnými honmi. Nasadené budú už počas jesene na linku 71. 

Vyše 24–metrové trolejbusy ešte čakajú, podobne ako nedávno dodanú električku a kĺbový trolejbus, homologizačné testy, počas ktorých musí vozidlo prejsť stanovený počet kilometrov a rôzne technické skúšky pred zaradením do riadnej premávky.
 
Cena za všetkých 16 objednaných trolejbusov predstavuje vyše 16,8 milióna eur bez DPH, podnik nákup financoval z eurofondov.

Skočiť na hlavné menu