Dolný Kubín má v pláne vybudovať nové trhovisko za 80-tisíc eur


Dátum: 12.03.2021

Obrázok k aktualite Dolný Kubín má v pláne vybudovať nové trhovisko za 80-tisíc eur

Do konca roka chce dolnokubínska samospráva vybudovať v meste nové trhovisko. Podľa primátora Jána Prílepka vznikne na Námestí slobody pred mestským kultúrnym strediskom a jeho zriadenie bude stáť 80-tisíc eur. Samospráva na projekt získala financie z Integrovaného regionálneho operačného programu vďaka Miestnej akčnej skupine Orava, ktorá bola vyhlasovateľom výzvy na predkladanie žiadostí o príspevok.

Mesto sa na projekte bude finančne podieľať 10 percentami. „Trhovisko bude určené primárne pre drobných pestovateľov, výrobcov tradičných ľudových výrobkov či na podporu lokálnych producentov. Keďže mesto pred rokmi stratilo svoju tržnicu, tak budeme radi, ak sa nám podarí vytvoriť priestor, kde si obyvatelia nášho mesta a okolitých obci budú môcť prísť nakúpiť kvalitne produkty," poznamenal Prílepok.

Projekt počíta na ploche 100 metrov štvorcových s vybudovaním ôsmich uzamykateľných drevených stánkov. „Každý zo stánkov bude napojený na elektrickú energiu, bude osvetlený a bude obsahovať infražiarič, čo stánky predurčuje na celoročné využitie. Pre účely trhoviska bude na Námestí slobody spolu s trhovými stánkami vybudovaný aj nový svetelný bod. Okrem toho bude v blízkosti stánkov umiestnená fontánka na pitie s pitnou vodou a tiež tu osadia štyri odpadkové koše,“ priblížila detaily projektu Beáta Váleková z mestského úradu.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu