DOBRÉ FONDY EÚ- Závlahový systém na pestovanie uhoriek zaplatili vďaka eurofondom


Dátum: 30.12.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ- Závlahový systém na pestovanie uhoriek zaplatili vďaka eurofondom
Produkcia ovocia a zeleniny, to je to, čo je na Slovensku stále viac žiadané. Príkladov, aký je v Marcelovej, nie je veľa, ale predsa existujú. Tamojší podnik patrí medzi najväčších výrobcov ovocia a zeleniny na Slovensku a skleníky má na ploche takmer štyri hektáre. Jeho cieľom je uspokojiť široké spektrum odberateľov kvalitnej a biologicky nezávadnej zeleniny a ovocia.Predmetom dotácie bolo obnovenie a modernizácia závlahového systému a zber vody z drenážneho systému, aby mohla byť znovu využitá. Týmto spôsobom sa dokáže ušetriť množstvo vody, ktoré je potrebné pri výrobe uhoriek.

V minulosti bola drenážna voda vodou odpadnou. Po investícii do jej recyklácie sa môže znova využívať a tak sa straty vody minimalizujú. Európska únia prispela na tento projekt čiastkou viac ako 140-tisíc eur.

Posledným videom zo série Dobré fondy EÚ vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.


Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://slovakia.representation.ec.eu...
Skočiť na hlavné menu