Dobré fondy EÚ: Vila Marína na Štrbskom plese


Dátum: 23.07.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: Vila Marína na Štrbskom plese
Štrbské pleso vo Vysokých Tatrách predstavovať netreba, aj tu ale nájdeme niečo, čo by sme možno nečakali. Vila Marína má veľmi zaujímavú históriu. V roku 1892 ju postavili ako letovisko pre viedenský cisársky dvor. Bol to liečebný dom, ale už od začiatku republiky v roku 1918 bol známy pod názvom Vila Marína. Ten mal pripomínať Marínu z básne Andreja Sládkoviča. Dom sa po vojne stal národnou kultúrnou pamiatkou, ale dlho však nemal žiadne využitie.

Jeho celoročné využitie sa podarilo nájsť až vďaka peniazom z eurofondov. Apartmánový dom má v súčasnosti tri poschodia prepojené výťahom a ponúka ubytovanie v piatich moderne zariadených apartmánoch. Všetky sú s výhľadom na Štrbské pleso. Európska únia prispela na apartmánový dom vila Marína sumou takmer 620-tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu.


 

Skočiť na hlavné menu