DOBRÉ FONDY EÚ- V Tatranskej Štrbe zrekonštruovali vnútroblok sídliska


Dátum: 23.09.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ- V Tatranskej Štrbe zrekonštruovali vnútroblok sídliska
Podtatranské mestečko Štrba uspelo s projektom rekonštrukcie vnútrobloku na existujúcom sídlisku. Obnova zelene, výsev nových trávnikov, ale predovšetkým nové chodníky a obnova starých chodníkov, nová dlažba, drobná architektúra ako drevený altánok poskytujúci tieň pre mamičky s kočíkmi, detské ihrisko s bezpečnostnými prvkami alebo aj nové spevnené plochy pri zariadeniach na cvičenie - to všetko je súčasťou projektu v Tatranskej Štrbe. Zahŕňal však nielen údržbu súčasnej zelene, ale aj výsadbu novej krovinnej a stromovej zelene, vysiatie nových trávnikov všade v okolí, či sadovnícke úpravy vnútroblokovej zelene. Zaujímavým prvkom je aj vybudovanie troch takzvaných dažďových záhrad.

Ich účelom je zadržiavanie zrážkovej vody, čo umožňuje jej využitie na mieste, a teda neodtečie v kanalizácii. Pomáha tým zavlažovať zeleň v širokom okolí tým, že zachytia povrchové dažďové vody prevažne zo striech bytových domov a priľahlých spevnených plôch. Tento malý projekt, ktorý spríjemní život obyvateľom sídliska bude dokončený ešte v tomto roku. Celková suma na jeho realizáciu bola cez 190-tisíc eur a 95% tejto sumy bolo uhradených z európskych fondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu.


Dnešným videom vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.


Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu