Dobré fondy EÚ: Starý Smokovec


Dátum: 02.07.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: Starý Smokovec
V Starom Smokovci môžeme nájsť jedny z najstarších objektov vo Vysokých Tatrách. Obnova a rekonštrukcia dvoch chránených víl trvala šesť mesiacov. Vilu Ilona postavili ešte v roku 1889.

Teraz slúži napríklad na reprezentačné účely mesta Vysoké Tatry a prijímanie delegácií. Vila Ilona bola pôvodne v bielo-hnedom prevedení, v rámci rekonštrukcie sa farba vily zmenila na odtiene zelenej a béžovej. Vila Flóra sa nachádza hneď vedľa mestského úradu a postavili ju ešte v roku 1861. Pred rekonštrukciou slúžila ako výstavná miestnosť a aj na administratívne účely. Časom už potrebovala kompletnú rekonštrukciu - nové nosné konštrukcie, strechu, krov, fasádu a moderné technické vybavenie, čím sa aj vrátil jej pôvodný účel. V súčasnosti v nej nájdeme výstavný priestor a galériu. Obe vily nájdeme v súčasnosti na zozname národných kultúrnych pamiatok.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu. 

Skočiť na hlavné menu