Dobré fondy EÚ: Škôlky v nitrianskom kraji rozšírili kapacity vďaka eurofondom


Dátum: 27.01.2021

Obrázok k aktualite  Dobré fondy EÚ: Škôlky v nitrianskom kraji rozšírili kapacity vďaka eurofondom
Podobne ako na mnohých iných miestach na Slovensku, aj v nitrianskom kraji je stály nedostatok miest v materských školách. Preto vznikol projekt pre zvýšenie kapacity v ôsmich mestách a obciach nitrianskeho kraja a vďaka nemu sa podarilo zvýšiť kapacitu o 177 nových miest v mestách Šaľa, Želiezovce, Šurany a v obciach Babindol, Veľké Ripňany, Tekovské Lužany, Čab a Bánov. Projekty s nenávratným finančným príspevkom viac ako 2,1 milióna eur boli zamerané na nadstavby, prístavby a rekonštrukcie budov s cieľom zmierniť dlhodobý nedostatok miest v predškolských zariadeniach.

Prostredníctvom tejto výzvy napríklad mesto Šaľa so získaným príspevkom 655-tisíc eur zrekonštruovala a dostavala Materskú školu Družstevná. Šurany s príspevkom 247-tisíc eur rozšírilo materskú školu Mostná. Celkovo vzniklo v nitrianskom kraji 471 miest v predškolských zariadeniach aj vďaka prvému kolu výzvy zameranej rovnako na rozšírenie kapacít materských škôl. Ministerstvo pôdohospodárstva odobrilo v kraji 19 projektov. V rámci celého Slovenska ide už o viac ako 200 schválených projektov pre vybudovanie vyše 6000 nových miest.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu