Dobré fondy EÚ: rýchlostná cesta pri Ožďanoch


Dátum: 27.12.2019

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: rýchlostná cesta pri Ožďanoch

Stará hlavná cesta medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou prechádzala v Ožďanoch cez niekoľko veľmi nebezpečných zákrut. Cesta bola neslávne známa tým, že sa na nej často stávali dopravné nehody a mnoho áut sa v úseku zdržalo. Nová cesta je úplne bez zákrut, pozvoľna klesá a umožňuje dosiahnuť parametre rýchlostnej komunikácie a teda aj vyššej rýchlosti.

Úsek sa nachádza v Banskobystrickom kraji medzi okresnými mestami Lučenec a Rimavská Sobota. Úsek cesty I/50 bude súčasťou medzinárodnej cesty E58 z Českej republiky, cez Slovensko až na Ukrajinu. Rýchlostnú cestu v úseku Lovinobaňa – Ožďany plánuje Národná diaľničná spoločnosť dobudovať v roku 2021, verejnosť by ju mohla používať o rok neskôr. Jej dobudovaním sa zároveň odstráni kritická nehodová lokalita a vodičom sa skráti čas strávený za volantom.

Európska únia prispela na výstavbu rýchlostnej cesty pri Ožďanoch sumou necelých 4 miliónov eur. Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku http://dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu