Dobré fondy EÚ: Rožňava


Dátum: 16.10.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: RožňavaRožňava má bohatú históriu, je to slávne stredoveké banícke mesto a obnovené námestie túto slávu pripomína. Historické centrum mesta mohlo byť zrekonštruované aj vďaka eurofondom. Európska únia prispela na túto obnovu čiastkou viac ako 900-tisíc eur.

V centre vznikla príjemná oddychová zóna s novou dlažbou, novým osvetlením, lavičkami a ľudia si historickú krásu môžu v pokoji vychutnať. Medzi projekty podporené aj vďaka európskym peniazom patrí aj obnova budovy Gemerského osvetového strediska. Ide o viac ako sto ročnú budovu, ktorá po celý čas svojej existencie slúžila na kultúrne a osvetové činnosti. Budova bola niekoľkokrát necitlivo prestavaná, ale až prestavba z európskych peňazí v rokoch 2014 - 2015 ju uviedla do pôvodnej podoby a vrátila k pôvodnému účelu.

Sídlo Gemerského osvetového strediska je zároveň zapísané v zozname pamiatkovo chránených objektov. Európska únia poskytla na rekonštrukciu Gemerského osvetového strediska nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 945 tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu


.

Skočiť na hlavné menu