DOBRÉ FONDY EÚ-Rekonštrukciu dvoch penziónov v kúpeloch Sklené Teplice zaplatil Brusel.


Dátum: 09.09.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ-Rekonštrukciu dvoch penziónov v kúpeloch Sklené Teplice zaplatil Brusel.
Slovensko je svetovo známe ako krajina mnohých termálnych prameňov. Jeden z nich bol základom založenia kúpeľov aj v Sklených Tepliciach, v okrese Žiar nad Hronom. Zo všetkých strán sú obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi. Kúpeľná liečba je príležitosťou pre miestny turistický ruch a pre zamestnanosť, nakoľko okolie ponúka aj viacero možností návštev kultúrnych a prírodných pamiatok v neopakovateľnej atmosfére Štiavnických vrchov. Patria medzi najstaršie na Slovensku a ich raritou je výskyt termálnych prameňov s teplotou od 38°C do 52,3°C. Unikátnym prírodným výtvorom je prameň Pramenica, ktorý umožňuje okúpať sa priamo v jaskyni, v ktorej vyviera liečivá voda s teplotou 42°C.

Aby však boli kúpele zaujímavé a atraktívne je potrebné zabezpečiť aj dostatočne kvalitnú starostlivosť, kvalitu ubytovania ako aj kvalitu celkového prostredia. Európska únia prispela na stavebné úpravy dvoch kúpeľných domov, ale aj na ich vnútorné vybavenie a zvýšenie ubytovacích kapacít a ich kvality pre kúpeľných hostí. Komplexnou rekonštrukciou teda prešli dva penzióny - Lenka a Park. Okrem stavebných úprav dostali aj nové interiérové vybavenie. Nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu kúpeľných domov a ich vybavenie bol vo výške 785-tisíc eur.

Dnešným videom vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.
Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://dobrefondy.eu

Skočiť na hlavné menu