Dobré fondy EÚ: Oravský hrad


Dátum: 20.03.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: Oravský hrad
Oravský hrad je známou dominantou Oravy. Okrem nádherných zákutí však ukrýval priestory, ktoré boli dlhodobo nevyužívané a chátrali. Vďaka príspevku z eurofondov sa ich podarilo zrekonštruovať a vybudovať unikátnu expozíciu rašelinísk.
Rašeliniská vrchoviskové - európsky unikát poľsko-slovenského pohraničia, bol schválený monitorujúcim výborom v rámci Programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014 – 2020. Súčasťou projektu je aj knižnica a študovňa pre odborných zamestnancov. Vznikol tiež animovaný a dokumentárny film, ktorý si môžeme pozrieť práve v nových, zrekonštruovaných priestoroch. Na expozícii nájdeme napríklad aj stanovisko s mikroskopmi určené na rôzne experimenty, simulátor, ale napríklad aj veľké modely zákonom chránenej rosničky.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu