Dobré fondy EÚ: obnova ciest v okrese Michalovce a Sobrance


Dátum: 17.01.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: obnova ciest v okrese Michalovce a Sobrance
Morské oko je nádherným miestom vo Vihorlatských vrchoch, ktoré vyhľadáva množstvo turistov. Vedeli ste, že čistá voda Morského oka je domovom mnohých rakov a rýb? Na to, aby sme sa k nemu mohli bezpečne dostať, bola potrebná rekonštrukcia ciest v okrese Michalovce a Sobrance.
Pri obnove ciest druhej a tretej triedy, boli vybudované pozdĺžne a zvislé dopravné značenia, spevnili sa krajnice, doplnili zvodidlá, obnovili sa mostíky a po celej dĺžke cesty sa vybudovali autobusové zastávky. Zo zlepšenia dopravnej infraštruktúry majú úžitok aj miestni obyvatelia, ktorí denne dochádzajú do Michaloviec či do neďalekého priemyselnému parku, ktorý je významným zamestnávateľom v tejto oblasti. Na obnovu ciest v okrese Michalovce a Sobrance prispela Európska únia sumou vyše 2,3 milióna eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku http://dobrefondy.eu.


 
Skočiť na hlavné menu