Dobré fondy EÚ: nemocnica v Trebišove


Dátum: 30.03.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: nemocnica v Trebišove
V minulotýždňovom diely Dobrých fondov sme vám predstavili projekty podporené z európskych investícií, vďaka ktorým dnes na Slovensku zvládame lepšie boj proti šíreniu ochorenia COVID-19. Dnes vám chceme predstaviť nemocnicu v Trebišove, ktorá bude zmodernizovaná a doplní sa tu potrebné prístrojové vybavenie.
Vďaka investícii z Európskej únie sa tu vybuduje nový urgentný príjem s operačnou sálou a ďalším prístrojmi, ktoré tu dnes stále chýbajú. Pribudne tu aj nová pôrodnícka klinika, ktorá sa stane moderným centrom pre gynekologicko-pôrodnícke a neontologické úkony. Navyše tu budú mať rodičky k dispozícii pôrodné izby na úrovni hotelového štandardu, v ktorých bude prebiehať celý pôrod. Na rekonštrukciu a nákup medicínskeho vybavenia využije nemocnica finančný príspevok z európskych peňazí vo výške viac ako 6,4 milióna eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu.


 

Skočiť na hlavné menu