Dobré fondy EÚ: Lesná škôlka v Mlynici


Dátum: 30.07.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: Lesná škôlka v Mlynici


Lesná škôlka v Mlynici je zariadením lesnej pedagogiky. Ide o jedinečný projekt, ktorý je zaradený v sieti škôl so štátnym pedagogickým programom Ministerstva školstva. Jednotlivé budovy škôlky boli postavené a vybudované z prírodných materiálov, ako napríklad drevo a hlina. Najväčším rozdielom medzi výučbou v klasickom školskom zariadení a v lesnej škôlke je v práci s deťmi. Materská škôlka v lese totiž ponúka pre pedagógov a deti, na rozdiel od klasického zariadenia, omnoho viac možností. Škôlku navštevujú deti zo širokého okolia, počas letných prázdnin sú navyše k dispozícii tzv. denné tábory s prvkami lesnej pedagogiky. Jedinečný stavebný projekt sa nachádza 5 km od mesta Poprad.

Európska únia prispela na tento projekt sumou vyše 822-tisíc eur. Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu.


Skočiť na hlavné menu