Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora


Dátum: 11.08.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora
V lone nádhernej oravskej prírody vznikli kilometre nových cyklotrás typu “singletrack”, ktoré tak prepojili už existujúcu sieť cyklotrás na slovenskej aj poľskej strane. S dĺžkou 9,1 km sa postupne napájajú na ďalších už vybudovaných 30 km. Na svoje si tu prídu nielen nároční jazdci ale aj rodiny s deťmi, keďže v rámci projektu sa buduje viacero okruhov s rôznou náročnosťou a viacerými dĺžkami.

Babia Hora Trails zároveň vedie aj cez niekoľko obcí. Cykloturisti budú mať možnosť zastaviť sa pri prameni Slanej vody - na mieste, kde za čias Rakúsko-Uhorska existovali známe kúpele. Bude tu vybudované aj Centrum integrovanej cyklistiky, ktoré poskytne východiskový bod pre turistov prichádzajúcich do Oravskej Polhory. Centrum poskytne napríklad tréningovú plochu, možnosť ísť sa pozrieť na vyhliadkovú vežu a tiež zapožičanie špeciálnych bicyklov pre zdravotne postihnutých.

Európska únia prispela na tento projekt sumou vyše 810-tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
http://dobrefondy.eu.
 

Skočiť na hlavné menu