Dobré fondy EÚ: centrum sociálnych služieb v Likavke


Dátum: 06.04.2020

Obrázok k aktualite Dobré fondy EÚ: centrum sociálnych služieb v Likavke


Žilinský samosprávny kraj prišiel na pomerne unikátnu možnosť využitia európskych peňazí. V Likavke bol vďaka investícii vo výške 2,4 milióna eur z regionálneho operačného programu rekonštruovaný domov sociálnych služieb a stal sa tak jedným z najmodernejších na Slovensku.

Okrem celého nového poschodia bola budova sociálnych služieb vybavená viacerými novými miestnosťami, ako miestnosťou pre muzikoterapiu, novou rehabilitačnou miestnosťou alebo knižnicou. Pribudlo tu tiež špecializované oddelenie pre klientov so psychickým postihnutím. Zateplením budovy sa znížila jej energetická náročnosť. Modernizácia interiéru domova tak spríjemňuje každodenný život jeho obyvateľom a zjednodušuje prácu zamestnancom.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.Skočiť na hlavné menu