DOBRÉ FONDY EÚ-Bezpečný cyklochodník z obce Šuja do Rajca zaplatili eurofondy


Dátum: 10.06.2021

Obrázok k aktualite DOBRÉ FONDY EÚ-Bezpečný cyklochodník z obce Šuja do Rajca zaplatili eurofondy
Množstvo peších turistov a cyklistov na našich cestách stále pribúda. Ich bezpečnosť, hlavne pri frekventovaných cestách, ako je napríklad cesta z obce Šuja do Rajca, je veľmi dôležitá. Preto v obci Šuja vybudovali nový cyklistický chodník - v súčasnosti chodník pre peších - a prepojili obec s neďalekým Rajcom.

Miestni obyvatelia si chodník rýchlo obľúbili. Vedie popri frekventovanej ceste prvej triedy a jeho vybudovaním sa zvýšila bezpečnosť pre cyklistov a chodcov. Od cesty je stavebne oddelený betónovým obrubníkom. Na niekoľkých miestach, na vjazdoch a výjazdoch je znížený na úroveň frekventovanej cesty. Cez novovybudovaný cyklochodník je možné dostať sa na krásne miesta v okolí, ako napríklad na Šujské rašelinisko, rybník Košiare, či na vrch Srnák.

Korzo pre chodcov a cyklistov bolo vybudované cez operačný program rozvoja vidieka. Európska únia na jeho výstavbu prispela sumou viac ako 207-tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku
https://dobrefondy.eu.

Skočiť na hlavné menu