Do ulíc mesta Poltár sa opäť vrátia občianske hliadky Poltár


Dátum: 17.01.2022

Obrázok k aktualite Do ulíc mesta  Poltár  sa opäť vrátia občianske hliadky Poltár

Mesto Poltár pokračuje v projekte miestnej občianskej poriadkovej služby (MOPS). Ako informuje radnica na svojej webovej stránke, zamestnanie v hliadkach nájdu štyria ľudia. Samospráva na projekt získala nenávratný finančný príspevok 60 830,17 eura z Ministerstva vnútra SR v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Mesto sa bude podieľať na financovaní piatimi percentami, čo je 3 201,59 eura. Projekt realizuje okresné mesto druhýkrát.

Realizácia projektu bola schválená na 15 mesiacov pre štyroch zamestnancov. Aktuálne je vypísané výberové konanie na tieto pracovné pozície a záujemcovia môžu svoje žiadosti posielať na adresu mestského úradu do 20. januára do 12:00.

„Hliadky považujem pre naše mesto za dôležité najmä na základe skúseností z predchádzajúceho obdobia. Okrem posilnenia bezpečnosti, zabezpečovania verejného poriadku a ochrany verejného i súkromného majetku je činnosť MOPS obohatená aj o dôležitý environmentálny aspekt. Nemenej dôležitou súčasťou projektu je aj možnosť nájsť si zamestnanie, v našom prípade, teda v regióne s vyššou mierou nezamestnanosti, to budú štyria vybraní uchádzači,“ objasnila primátorka Martina Brisudová.

Členovia hliadky prispievajú k bezpečnosti detí a mládeže, ochrane majetku a pomáhajú napríklad aj pri dodržiavaní pravidiel cestnej premávky najmä v blízkosti škôl. Náplň práce pracovníkov MOPS je doplnená o zelený aspekt v oblasti výkonu preventívnych opatrení, ktoré prispievajú k ochrane životného prostredia. Zámerom je aj podpora komunitného rozvoja, predchádzanie vzniku konfliktov a zníženie kriminality.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu