Do Maleciek pritečú budúci rok asi tri milióny eur z eurofondov


Dátum: 30.12.2019

Obrázok k aktualite Do Maleciek pritečú budúci rok asi tri milióny eur z eurofondov
V meste Malacky majú v roku 2020 na pláne zrealizovať veľké eurofondové projekty za vyše troch miliónov eur. Agentúru SITA o tom informoval starosta Malaciek Juraj Říha. Ako ďalej uviedol, Malacky chcú investovať budúci rok takmer dva milióny aj z vlastného rozpočtu.

Medzi eurofondové projekty, ktoré chcú Malacky budúci rok realizovať, patrí vybudovanie cyklotrás na úseku Družstevná ulica – Radlinského ulica za 1,2 milióna eur a na úseku Pezinská ulica – priemyselný park za 1,1 milióna eur. V meste majú pribudnúť nové detské jasle za 615-tisíc eur a chcú tiež zmodernizovať odborné učebne v Základnej škole Záhorácka za 181-tisíc eur. Ďalšie tri eurofondové projekty sú zatiaľ len v hodnotení. Týkajú sa rozšírenia materskej školy na Záhoráckej ulici, výstavby krytých prístreškov pre bicykle a vybudovania komunitného centra v areáli Centra voľného času.

Z vlastného vrecka Malacky na budúci rok dokončia výstavbu novej telocvične v Základnej škole Dr. J. Dérera za 550-tisíc eur a zrekonštruujú kuchyňu v tej istej základnej škole za 160-tisíc eur. Takisto z rozpočtu mesta zaplatia pokračovanie výstavby verejného osvetlenia v doteraz neosvetlených miestach za 180-tisíc eur, dofinancujú kúpu pozemku pre športovú arénu za pol milióna eura a zrekonštruujú miestne komunikácie za 350-tisíc eur.

„S podporou dotácie 40-tisíc eur z Audiovizuálneho fondu zmodernizujeme premietaciu techniku v kine (celková suma 85-tisíc eur) a vďaka daru 33-tisíc eur od spoločnosti Pozagas zrekonštruujeme chodby v základnej škole na Záhoráckej ulici (predpokladané náklady 50-tisíc eur),“ dodal na záver starosta Říha. Jeho cieľom do roka 2020 je dokončiť začatú stavbu novej telocvične pri Základnej škole Dr. J. Dérera. „Veľkou témou budúceho roka bude parkovanie, príprava kultúrneho domu a spustenie realizácie najväčšej investície tohto volebného obdobia – novej športovej arény,“ dodal Říha.​
 
Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu