Do konca júna v Liptovskom Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy


Dátum: 08.06.2021

Obrázok k aktualite Do konca júna v Liptovskom Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy

Ďalší úsek cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra pribudne v meste do konca júna. Na jeho vybudovanie získala radnica 75 tisíc eur z Integrovaného regionálneho operačnéhoý programu

Tretia etapa projektu Mikulášska cyklotrasa ako ekologická alternatíva dopravy povedie od križovatky Štefánikova – Revolučná po križovatku Štefánikova – Hurbanova pred železničnou stanicou. Chodník na Štefánikovej sa rozšíri na šírku 3 metre, v časti na 4 metre. Cez Hurbanovu ul. prejde cyklotrasa priechodom do parku na Štefánikovej. Na chodníku so šírkou 4 metre budú mať cyklisti obojsmerný pás šírky 2,5 metra priľahlý k vozovke a chodci pás šírky 1,5 metra, ostatná časť chodníka so šírkou 3 metre bude spoločná pre chodcov aj cyklistov. 
Tretia etapa doplní infraštruktúru pre cyklistov, na ktorú sa podarilo radničnému tímu získať financie už v predošlom období. Odbočením z cyklochodníka po hrádzi Váhu sa tak bude dať dostať popred železničnú stanicu cez centrum mesta až po park na Rachmaninovom námestí (vrátane parku).

Skočiť na hlavné menu