Do Bieleho Kostola sa prídu prezentovať moravské Šitbořice aj rakúska obec Petronell Carnuntum


Dátum: 09.06.2023

Obrázok k aktualite Do Bieleho Kostola sa prídu prezentovať moravské Šitbořice aj rakúska obec Petronell Carnuntum
Obnova spolupráce partnerských obcí z Európskej únie a zdieľanie dobrej praxe je jedným z cieľov podujatia Wind of Change, ktoré bude počas víkendu v Bielom Kostole pri Trnave. Do Bieleho Kostola prídu predstavitelia samospráv z českých Šitboříc, rakúskej obce Petronell Carnuntum, starostka Iveta Paulová pozvala aj svojich kolegov z okolia Trnavy.

Keďže pre Biely Kostol, moravské Šitbořice aj Petronell Carnuntum je charakteristické vinárstvo, prídu aj vinári a v piatok popoludní je na programe degustácia a porovnávanie vín. „Súčasťou Wind of Change bude aj komunikácia prostredníctvom kultúrno-spoločenských aktivít. Okrem nášho folklórneho súboru vystúpi aj Peter Bič projekt, Inekafe, Hudba z Marsu či Kmeťoband,“ pozýva do areálu futbalového štadióna starostka Paulová. Sobotný kultúrny program bude zameraný viac na rodiny s deťmi.

Prostredníctvom trhov domácich produktov a handmade výrobkov sa budú prezentovať dobrovoľnícke mimovládne organizácie z partnerských obcí a Trnavského kraja. Predstavitelia samospráv si počas pracovných stretnutí budú vymieňať skúsenosti z vplyvu pandémie na miestne komunity a seniorov, hovoriť budú aj o práci s menšinami.

Záverečnou fázou podujatia bude v nedeľu 11. júna zber názorov občanov na Európsku úniu, partnerstvo a vytvorenie príručky s názormi občanov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu