Diaľničný úsek Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka v hodnote vyše 445 miliónov eur otvoria 29. januára


Dátum: 28.01.2021

Obrázok k aktualite Diaľničný úsek Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka v hodnote vyše 445 miliónov eur otvoria 29. januára

Diaľničný úsek Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka v hodnote vyše 445 miliónov eur bez DPH bude pre motoristov otvorený 29. januára 2021. Projekt realizovalo združenie Ovčiarsko, a to spoločnosti Doprastav, Váhostav - SK, Strabag a Metrostav. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy a výstavby pre strategickú a krízovú komunikáciu, zmluva bola podpísaná 10. decembra 2013. Stavba na diaľnici D1 bola financovaná aj zo zdrojov Európskej únie v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra, a to vo výške takmer 232 miliónov eur bez DPH.

"Z dôvodu pandemickej situácie bude otvorenie bez osobnej účasti ministra dopravy Andreja Doležala. Otvorenie pripravila Národná diaľničná spoločnosť online, podobne ako minulý mesiac na Kysuciach," dodal Ivan Rudolf.

Tento rok by chcelo ministerstvo dopravy motoristom odovzdať ďalšie časti Nultého obchvatu Bratislavy (26 kilometrov), juhozápadný obchvat Prešova na D1 (7,9 kilometra) a úsek rýchlostnej cesty R2 Mýtna - Lovinobaňa, Tomášovce (13,5 kilometra). Ďalšie projekty budú závisieť podľa rezortu dopravy od schválenia harmonogramu priorít.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu