Deň Európy na Hlavnom námestí v Bratislave


Dátum: 09.05.2017

Obrázok k aktualite Deň Európy na Hlavnom námestí v Bratislave
 DE2017_letak
Presne 9. mája 2017 oslávime Deň Európy, v rovnaký deň, ako je oficiálny dátum založenia Európskej únie. Nečakajú vás žiadne oficiality, ale naopak deň plný príjemnej atmosféry a zábavy pre všetky vekové kategórie v spojení s programom, ktorý obohatí aj vaše vedomosti o Európskej únii.

Vedúci Zastúpenia EK na Slovensku Dušan Chrenek k tomu dodáva:  „Deň Európy je spoločný sviatok nás všetkých, pretože okrem národnej identity a občianstva máme aj európsku identitu a občianstvo. 9. máj, ktorý symbolicky nasleduje po dni osláv konca druhej svetovej vojny, nám každoročne pripomína, že to bola práve európska integrácia, ktorá po zničujúcom konflikte priniesla svojim občanom už desiatky rokov trvajúci mier a prosperitu.“

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa môžete tešiť na kapely ako Korben Dallas, Puding pani Elvisovej a Tolstoys. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. Podujatie bude sprevádzať i DJ Rádia FM. 
 
Okrem hudby vás osloví  v čase od 10- tej do 18- tej aj sprievodný program plný kvízov, súťaží a kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ. V stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, sa 9. mája 2017 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám Európska únia ponúka. Nebude chýbať ani stánok operačných programov, v ktorom sa môžete dozvedieť, aké máte možnosti čerpania eurofondov.
A na záver celého dňa Vás už tradične čaká prekvapenie....
DE2017_program BA
Organizátormi osláv Dňa Európy v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR v spolupráci s Riadiacimi orgánmi Európskych štrukturálnych a investičných fondov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a Hlavné mesto Bratislava.
 
 
Skočiť na hlavné menu