Deň Európy - 15 rokov doma v EÚ


Dátum: 09.05.2019

Obrázok k aktualite Deň Európy - 15 rokov doma v EÚ
Slovensko je súčasťou zjednocujúcej sa Európy už pätnásť rokov. Za jeden a pol dekády sme spoznali výhody členstva v EÚ, no zároveň sme si mohli uvedomiť, že európska integrácia automaticky nerieši všetky problémy Slovenska – ekonomické, politické, či spoločenské. Dôležité je, akým spôsobom sa chopíme príležitostí, ktoré prináša.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Úrad vlády Slovenskej republiky organizujú konferenciu Deň Európy – 15 rokov doma v EÚ pri príležitosti Dňa Európy a 15. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie. Je príležitosťou pripomenúť si významný medzník v moderných dejinách našej krajiny, bilancovať uplynulých pätnásť rokov, ale najmä diskutovať o tom, akú Európu chceme spoluvytvárať.

Podujatie sa uskutoční v Účelom zariadení Úradu vlády SR Bôrik (Bôrik 15, Bratislava) dňa 9. mája 2019 v čase od 9:30 – 15:00. Vystúpia na ňom podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko, zástupcovia diplomatického zboru na Slovensku, a viacero osobností spoločenského, kultúrneho a politického života na Slovensku.

Súčasťou podujatia bude slávnostné udelenie cien v súťaži škôl „Roadshow 2018". Ceny víťazom, Technickej akadémii v Spišskej Novej Vsi a Strednej odbornej škole obchodu a služieb Krupina, odovzdá vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko za účasti predstaviteľov Úradu vlády SR.
Skočiť na hlavné menu