Deň európskej spolupráce na cyklomoste Slobody


Dátum: 13.10.2018

Obrázok k aktualite Deň európskej spolupráce na cyklomoste Slobody
Muzikál Frozen, Sima Martausová, Polemic, jazda na koni, vzlety balónom, rekord na cyklomoste. To je len malý výber z programu, ktorý si pre vás na sobotu 13. októbra 2018 pripravil Bratislavský samosprávny kraj ako riadiaci orgán programu spolupráce INTERACT III. Podujatie Deň európskej spolupráce 2018, s tohtoročným podtitulom Namaľujme si budúcnosť spoločne, akcentuje možnosti vzájomnej inšpirácie s víziou budúcnosti v zjednotenej Európe, ktorú si spoločne maľujeme pre ďalšie generácie. Už po šiesty raz ho organizuje Program spolupráce INTERACT a bratislavská župa. Opäť sa uskutoční na cyklomoste Slobody v Devínskej Novej Vsi.
 

„Podujatie je určené pre rodiny s deťmi ako aj širokú verejnosť a kladie si za cieľ zdôrazniť  myšlienku cezhraničnej spolupráce. Je dôležité sprítomniť najmä mladej generácii fakt, že európska mobilita a spolupráca sú možné iba vďaka v minulosti vybojovaným a dnes všeobecne uplatňovaným  hodnotám slobody a demokracie,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.
Podujatie Deň európskej spolupráce 2018 sa uskutoční druhú októbrovú sobotu od 15:00 do 22:00 hodiny symbolickom mieste, kde kedysi boli hranice rozdeľujúce Európu na slobodnú a neslobodnú.


Miesto, ktoré bolo neprekonateľné a ktoré je dnes spojnicou spoločnej Európy. Na cyklomoste Slobody, ktorý spája Slovensko a Rakúsko.

Počas dňa je pripravený zaujímavý program, v ktorom vystúpia Swing Society Orchestra, Marián Greksa s kapelou Modus Memory, Sima Martausová a Polemic. V rámci sprievodných podujatí budú k dispozícii vzlety balónom, jazda na koni, Európa v rozprávkach, kurz prvej pomoci či ukážky hasičov. Počas soboty sa uskutoční aj pokus o rekord v prechode najväčšieho počtu ľudí cez cyklomost Slobody. Deti určite potešia tvorivé dielne: Maľujeme spoločnú budúcnosť Európy ako aj dve predstavenia Safaládka a Špajdlička v podaní Bratislavského bábkového divadla. Chýbať nebude ani výborná ponuka gastro špecialít z celého regiónu. Vstup na podujatie je voľný, ako aj na všetky atrakcie a predstavenia.


HLAVNÝ PROGRAM:
15:15 – Muzikál Ľadové kráľovstvo
16:30 – Swing Society Orchestra
17:30 – Marián Greksa s kapelou Modus Memory
18:30 – Sima Martausová
19:45 – Polemic

SPRIEVODNÝ PROGRAM:
14:00 – 19:30
- Európa v rozprávkach
- Jazda na koni
- Rekord na cyklomoste
- Kurz prvej pomoci
- Ukážky hasičov

DETSKÝ PROGRAM:
14:00 – Tvorivé dielne pre deti: Maľujeme spoločnú budúcnosť Európy
16:30 a 17:30 – Bratislavské bábkové divadlo – Safaládka a Špajdlička


Skočiť na hlavné menu