Cyklotrasu do Sielnice a Kováčovej mesto vybuduje za 261-tisíc eur


Dátum: 07.12.2020

Obrázok k aktualite Cyklotrasu do Sielnice a Kováčovej mesto vybuduje za 261-tisíc eur
Kúpeľné mesto Sliač v novembri podpísalo zmluvu s vysúťaženým dodávateľom na vybudovanie cyklotrasy do obcí Sielnica a Kováčová (okr. Zvolen). Zo zverejnených súťažných podkladov verejného obstarávania vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyplýva, že konečná zmluva za realizáciu bude 261 366,65 eura, čo je o 74-tisíc menej ako predpokladaná suma zadaná vo verejnom obstarávaní. Novú cyklotrasu bude samospráva financovať nenávratným finančným príspevkom z eurofondov a päť percent bude tvoriť spolufinancovanie mesta.

Zákazku spomedzi 17 uchádzačov získala košická spoločnosť Eurovia SK, a.s., ktorá má podľa zmluvy práce zrealizovať do júla budúceho roka. „Mesto by chcelo, aby stavba bola dokončená podľa možnosti už v máji a cyklotrasa už od začiatku letnej sezóny mohla slúžiť verejnosti,“ doplnila pre agentúru SITA primátorka Sliača Ľubica Balgová.

Stavenisko má byť na základe zmluvy odovzdané dodávateľovi do mesiaca od podpisu zmluvy. „Dohodli sme sa, že im ho odovzdáme týždeň pred Vianocami, pričom v prípade priaznivého počasia by s prácami začali už v januári,“ doplnila primátorka.
Sliač je v súčasnosti prepojený približne štvorkilometrovou cyklotrasou nazývanou „Rodinná cestička“ s okresným mestom Zvolen. Vybudovaním novej cesty pre cyklistov vznikne ďalšia možnosť na oddych a relax v regióne.​

Zdroj: SITA
 
 
Skočiť na hlavné menu