Cyklotrasa do Nového Mesta nad Váhom je hotová, čaká sa na kolaudáciu


Dátum: 15.12.2020

Obrázok k aktualite Cyklotrasa do Nového Mesta nad Váhom je hotová, čaká sa na kolaudáciu
Stavebné práce na najdlhšom úseku Vážskej cyklomagistrály sú už hotové. Na vybudovanie viac ako 21 kilometrov dlhej cyklospojnice medzi Trenčínom a Novým Mestom nad Váhom využil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) financie z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). Informoval o tom Matej Plánek z tlačového oddelenia Úradu TSK.

"Náklady na výstavbu predstavujú 4,24 milióna eur. Súčasťou cyklochodníka sú tri odpočívadlá s prístreškami, stolom a lavičkami. Pri jednom odpočívadle sa nachádza tiež cyklostojan a infopanel. Na trase je umiestnený aj ďalší mobiliár a dva sčítače dopravy," priblížila novú cyklotrasu vedúca odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Trasa je vedená v nenáročnom teréne popri Biskupickom kanáli a vďaka priaznivému počasiu sa stavbárom podarilo ukončiť práce vo výraznom predstihu. "V súčasnosti čakáme na ukončenie kolaudačného konania, po ktorom bude môcť verejnosť cyklotrasu využívať," doplnila Lamačková.

Cyklotrasa Trenčín - Nové Mesto nad Váhom je v poradí tretím s ôsmich úsekov Vážskej cyklomagistrály. Cyklisti už aktívne využívajú viac ako 13-kilometrový úsek medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom a tretí rok aj štvorkilometrové prepojenie Púchova s Nosickou priehradou. Po kompletnom dobudovaní bude Vážska cyklomagistrála merať 100 kilometrov a spojí hranice Trenčianskeho kraja so Žilinským a Trnavským krajom.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu