Cyklomost medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom sprístupnili pre verejnosť


Dátum: 26.03.2022

Obrázok k aktualite Cyklomost medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom sprístupnili pre verejnosť
Nový cyklomost medzi Vysokou pri Morave a rakúskou obcou Marchegg od soboty sprístupnili pre verejnosť. Je v predbežnom užívaní. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 7. mája. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman.

"Prepojíme medzinárodnú cyklotrasu železnej opony Eurovelo 13 s rakúskou národnou cyklotrasou Kamp-Thaya-March. Cyklomost zároveň podporí cezhraničnú spoluprácu, regionálny rozvoj, ako aj rozvoj cykloturistiky," povedal predseda BSK Juraj Droba. V apríli bude most znovu na dva týždne uzavretý, aby mohla byť dokončená finálna vrstva vozovky spolu s trvalým dopravným značením. "Realizácia finálnej vrstvy vozovky je podmienená prípustnými teplotami," priblížila hovorkyňa.

Výstavba cyklomostu VysoMarch sa začala v apríli 2021. Most je dlhý 270 metrov a široký štyri metre. Celkové náklady na projekt sú vyše päť miliónov eur s DPH. BSK financuje 2.059.499 eur s DPH. Projekt je financovaný z Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika - Rakúsko.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu