Cyklisti budú môcť v Trnave využívať ďalšie cestičky


Dátum: 30.11.2020

Obrázok k aktualite Cyklisti budú môcť v Trnave využívať ďalšie cestičky
Cyklisti budú môcť v Trnave využívať ďalšie cestičky

Trnava má dokončenú ďalšiu cestičku pre cyklistov na Spartakovskej ulici, ktorá spája Clementisovu ulicu s centrom mesta. Jej celková dĺžka je takmer 550 metrov, šírka 2,5 metra, súčasťou investície je aj chodník pre chodcov z betónovej dlažby, prekládka autobusovej zastávky a osvetlenie priechodov pre chodcov. Mesto Trnava za novú cestičku a pridružené práce zaplatí 470-tisíc eur, väčšinu peňazí na túto investíciu získalo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Dodávateľom prác bola domáca spoločnosť CS.

Cestička pre cyklistov nadviaže pri mestskom amfiteátri na ďalšiu cyklistickú infraštruktúru. Cyklisti sa čoskoro dočkajú aj ďalšej cestičky vyhradenej pre nich na Špačinskej ceste. Aj v tomto prípade je súčasťou investície chodník pre chodcov, verejné osvetlenie, rekonštrukcia autobusovej zastávky a zelene. Dodávateľom prác za 411-tisíc eur je spoločnosť Doprastav.

V rozpočte na budúci rok Trnava zatiaľ peniaze na budovanie ďalších cyklotrás vyčlenené nemá, ráta však s financovaním viacerých projektových dokumentácií. Na cyklistov myslí aj projekt na budúci rok plánovanej revitalizácie lokality Zelený kríček, ktorý ráta aj s cyklolávkou cez tok Trnávky.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu