Cesty na slovensko-ukrajinskej hranici zmodernizujú za takmer 4,4 milióna eur


Dátum: 02.01.2020

Obrázok k aktualite Cesty na slovensko-ukrajinskej hranici zmodernizujú za takmer 4,4 milióna eur
Na slovenskej strane pri ukrajinských hraniciach zmodernizuje Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja viac ako osem kilometrov ciest v úseku Stakčín – Ulič (okres Snina). Okrem toho opraví aj dva mosty. Na rekonštrukciu použije takmer dva milióny eur. Celková hodnota modernizácie cestného spojenia medzi Prešovským samosprávnym krajom (PSK) a Transkarpatským regiónom na Ukrajine je 4,38 milióna eur. Agentúru SITA o tom informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

Ako uviedla, na slovenskej strane sa zrekonštruuje cesta v úseku Stakčín - Ulič, ktorá vedie k hraničnému priechodu Ubľa - Malyj Bereznyj. Na ukrajinskej strane sa zas zrekonštruuje cesta od štátnej hranice Ubľa - Malyj Bereznyj na cestné pripojenie H13 v úseku medzi Malyj Berezny do Dubrynych.

Z celkového rozpočtu 4,38 milióna eur je príspevok z Programu cezhraničnej spolupráce Maďarsko – Slovensko – Rumunsko – Ukrajina 3,73 milióna eur. Slovenská strana získa necelé 2 milióny eur, za ktoré zrekonštruuje cesty v dĺžke 8,373 km a opraví dva mosty. Ukrajinská strana zrekonštruuje cesty v dĺžke 11,57 km a opraví jeden most. „Týmto projektom sa zlepší dostupnosť slovenských a ukrajinských prihraničných regiónov, aby sa mohli ľudia rýchlejšie a komfortnejšie dostať do práce. Som presvedčený, že spoločnou realizáciou tohto projektu sa posilní partnerstvo na oboch stranách hranice, čo je dobrým signálom pre ďalšiu možnú spoluprácu,“ uviedol predseda PSK Milan Majerský.


Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu