Cestu II. triedy medzi Vlkovou, Abrahámovcami a Vrbovom zrekonštruovali


Dátum: 11.10.2022

Obrázok k aktualite Cestu II. triedy medzi Vlkovou, Abrahámovcami a Vrbovom zrekonštruovali
Cestu II. triedy medzi troma obcami v Kežmarskom okrese sa podarilo zrekonštruovať vďaka dotácii z eurofondov. Riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Marcel Horváth uviedol, že sa obnovil úsek cesty II/536 dlhý takmer osem kilometrov, ktorý prechádza obcami Abrahámovce, Vlková a Vrbov.

Práce trvali viac ako rok, kraj získal na projekt približne 1,4 milióna eur z Integrovaného regionálneho operačného programu. "Okrem samotnej komunikácie sa obnovili aj tri mostné konštrukcie, osem priepustov a napojenie na niektoré ďalšie úseky ciest, vstupy a vjazdy k obecným častiam. V obci Vlková sa napríklad vybudovali aj autobusové zastávky," priblížil Horváth.


Celkové náklady dosiahli približne 2,6 milióna eur, z týchto zdrojov sa dofinancovali aj dodatkové práce, ktoré nebolo možné hradiť z európskych fondov. "Z tohto balíka sa financuje aj ďalší úsek tejto cesty druhej triedy v Kežmarku od veľkého kostola smerom ku kruhovému objazdu a časť smerom na Ľubicu v dĺžke 300 metrov," doplnil Horváth. Práce sa v súvislosti s ekonomickou a spoločenskou situáciou podľa neho predražili približne o 12 percent.

Na budúci rok chce kraj dokončiť tento úsek až po obec Jánovce v okrese Poprad. Ide podľa PSK o dôležitú dopravnú tepnu a strategickú cestu, ktorá spája mesto Kežmarok s Levočou a Spišskou Novou Vsou a zároveň ho napája na diaľnicu D1 pri Spišskom Štvrtku. "Táto cesta bola naozaj vo veľmi zlom stave. Dokázali sme na jej obnovu využiť cudzie zdroje. Hneď začiatkom budúceho roka chceme tento úsek dokončiť, máme pripravený rozpočet a hotový je aj projekt," dodal predseda PSK Milan Majerský (KDH).

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu