C.CRETUOVÁ:Tešia nás záväzky SR odstrániť nedostatky pri čerpaní fondov pre vedu


Dátum: 21.09.2017

Obrázok k aktualite C.CRETUOVÁ:Tešia nás záväzky SR odstrániť nedostatky pri čerpaní fondov pre vedu
Eurokomisárka pre regionálnu politiku Corina Cretuová privítala záväzky Slovenskej republiky, ktoré jej dnes v Bruseli predstavila ministerka školstva SR Martina Lubyová (nominantka SNS) v súvislosti s pozastaveným čerpaním eurofondov v rámci Operačného programu Výskum a inovácie.

      "Teší ma výmena názorov, ktorú som mala s ministerkou Lubyovou. Verím, že sektor výskumu a vývoja má na Slovensku veľký rozvojový potenciál. Súhlasili sme s tým, že na technickej úrovni sa musia uskutočniť ďalšie stretnutia, z ktorých prvé sa bude konať už vo štvrtok v Bratislave," uviedla eurokomisárka po stretnutí so slovenskou delegáciou.

      Cretuová dodala, že ju povzbudil návrh slovenskej strany na zintenzívnenie kontaktov s jej úradom v záujme rýchleho riešenia aktuálnych problémov v predmetnej oblasti. "S radosťou som privítala záväzok ministerky Lubyovej riešiť súčasné nedostatky s cieľom zabezpečiť včasné a efektívne využívanie finančných prostriedkov EÚ, za ktoré je zodpovedná," uviedla eurokomisárka.

      Šéfka slovenského rezortu školstva v rozhovore pre slovenské médiá potvrdila, že chce, aby proces nastavovania kritérií pre čerpanie eurofondov bol čo najtransparentnejší a s čo najširším zapojením verejnosti.

      Lubyová zopakovala informáciu komisárky, že dnes rozbehnuté rokovania "na politickej a technickej úrovni", ktoré sa konali aj na pôde Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre zamestnanosť a Generálneho riaditeľstva pre rozvoj, budú pokračovať vo štvrtok v Bratislave. "Prídu za nami ľudia z Generálneho riaditeľstva pre rozvoj a budeme sa baviť o technických podmienkach nastavenia nových kritérií a stransparentnenia tých výziev," spresnila.
      Ministerka zároveň upozornila, že po skončení týchto rokovaní, v piatok alebo pondelok, zorganizuje v Bratislave tlačovú konferenciu, na ktorej bude podrobnejšie informovať o výsledkoch prvých rokovaní s Bruselom.
 
Zdroj:TASR
Skočiť na hlavné menu