Bývalé kino Hviezda v Trenčíne sa má zmeniť na kultúrno-kreatívne centrum


Dátum: 26.09.2019

Obrázok k aktualite Bývalé kino Hviezda v Trenčíne sa má zmeniť na kultúrno-kreatívne centrum
Takmer 80-ročný areál bývalého kina Hviezda v Trenčíne sa dočká komplexnej rekonštrukcie. Poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne schválili v stredu zámer predloženia žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci Integrovaného regionálneho operačného na projekt Centrum kultúrno-kreatívneho potenciálu Hviezda.
  
Podľa schváleného návrhu, ktorý predložil primátor Trenčína Richard Rybníček, by sa celkové oprávnené výdavky na rekonštrukciu a vytvorenie kreatívneho centra mali pohybovať na úrovni osem miliónov eur, finančná spoluúčasť mesta by mala predstavovať maximálne 400.000 eur.

Hlavné aktivity projektu budú zamerané na budovanie kreatívneho centra a poskytovanie špecifických služieb kreatívneho centra. „Budovanie kreatívneho centra zahŕňa vybudovanie špecifickej rozvojovej verejnej infraštruktúry kreatívneho centra rekonštrukciou areálu bývalého kina Hviezda pre potreby zriadenia kreatívneho centra a obstaranie technológie pre jeho činnosť, teda investícií do fyzickej infraštruktúry, ktorá je plánovaná na 24 mesiacov. Poskytovanie špecifických služieb kreatívneho centra zahŕňa jednotlivé služby poskytované kultúrnym centrom po ukončení rekonštrukcie, počas obdobia realizácie projektu, teda do konca roka 2023,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Účelom projektu je komplexná rekonštrukcia objektu kultúrneho strediska Hviezda, ktorého súčasný zlý technický stav a pre súčasné potreby využitia nevhodné dispozično-priestorové riešenie neumožňujú jeho plnohodnotné prevádzkovanie. Navrhovaná rekonštrukcia v maximálnej miere zachováva pôvodné objemovo-priestorové a základné dispozičné riešenie objektu, pričom minimalizované navrhované stavebné úpravy sú nutné pre plnohodnotné prevádzkovanie a vyriešenie zlého technického stavu konštrukcií.​

Zdroj: TASR


 
Skočiť na hlavné menu