Budúci týždeň je plánovaný podpis zmluvy so zhotoviteľom rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany


Dátum: 24.08.2021

Obrázok k aktualite  Budúci týždeň je plánovaný podpis zmluvy so zhotoviteľom rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) budúci týždeň podpíše zmluvu so zhotoviteľom druhej časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany. Na spoločnom brífingu s primátorom Košíc Jaroslavom Polačekom a predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom o tom v Košiciach informoval minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

„Toto je dlho očakávaný krok. Táto výstavba bude prekračovať programové obdobie, koniec roka 2023, čiže je pravdepodobné, že tento projekt budeme fázovať, ale to nič nemení na tom, že sa z toho veľmi tešíme. Predpokladám, že stavenisko odovzdáme ešte na jeseň tohto roku,“ uviedol Doležal.

Ako ďalej dodal, zároveň s podpisom zmluvy sa bude podpisovať aj financovanie tohto projektu z eurofondov. Ak sa projekt nestihne dokončiť v tomto programovom období, čiže do konca roka 2023, bude podľa Doležala doplatený z nového programového obdobia.

Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila súťaž na zhotoviteľa druhej časti úseku rýchlostnej cesty R2 Košice, Šaca - Košické Oľšany ešte v decembri 2018. Ponuky v súťaži s predpokladanou hodnotou zákazky 138 miliónov eur bez DPH predložilo pôvodne sedem uchádzačov, pričom tri boli vylúčené. Najnižšiu cenu navrhlo taliansko-slovenské združenie v zložení INC, Cesty SK a Cedis, a to 123,6 milióna eur bez DPH. NDS však tohto uchádzača vlani v septembri vylúčila. Úsek R2 by tak mala postaviť skupina firiem Eurovia SK a Eurovia CZ s druhou cenovou ponukou 132,6 milióna eur bez DPH. Začiatok stavebných prác je plánovaný tento rok, pričom výstavba by mala trvať tri roky.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu