Budovu mestského úradu v Prešove zrekonštruovali za viac ako 1,2 milióna eur


Dátum: 23.12.2020

Obrázok k aktualite Budovu mestského úradu v Prešove zrekonštruovali za viac ako 1,2 milióna eur
Zníženie energetickej náročnosti objektu je cieľom rekonštrukcie budovy Mestského úradu na Jarkovej ulici, ktorú v týchto dňoch ukončilo mesto Prešov. Investícia bola zrealizovaná s finančnou podporou Európskej únie. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

"Teší ma, že sa nám podarilo budovu obnoviť s finančnou podporou Európskej únie, ktorá pokrýva až 95 percent nákladov. Vďaka rekonštrukcii ušetríme značné množstvo energie a prispejeme tak k zníženiu negatívnych dopadov na životné prostredie," uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

V rámci rekonštrukcie bola zateplená celá budova, vymenená stará strecha, pribudli nové okná, dvere a klampiarske prvky. Zároveň boli vymenené aj svietidlá a zmodernizovaná sústava vykurovania. Obnova zahŕňala aj modernizáciu systémov chladenia a osadenie rekuperačnej jednotky.

Stavebné práce na objekte zrealizovala firma DAG Slovakia, a.s. Prešov. Celkové náklady na rekonštrukciu predstavujú viac ako 1,2 milióna eur s DPH. Z toho výška nenávratného finančného príspevku v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia je viac ako 1,1 milióna eur. Mesto sa na rekonštrukcii podieľa sumou viac ako 60.000 eur.

Zdroj:TASR

Skočiť na hlavné menu