Brezno pripravilo projekt regenerácie vnútrobloku za takmer 555-tisíc eur


Dátum: 20.04.2021

Obrázok k aktualite Brezno pripravilo projekt regenerácie vnútrobloku za takmer 555-tisíc eur
Breznianska samospráva pripravila projekt s názvom Regenerácia vnútroblokov sídlisk mesta Brezno. Ako prvý by mal prísť na rad vnútroblok na ulici 9. mája pri vstupe na Mazorníkovo. Ako mesto informuje na svojej webovej stránke, celková výška výdavkov na tento projekt bude 554 743,87 eura. Povinné spolufinancovanie mesta je 5 %, takže samospráva sa bude na realizácii spolupodieľať z vlastných zdrojov sumou 27 737,20 eura.

Poslanci na ostatnom mestskom zastupiteľstve schválili podanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok v rámci aktuálne vyhlásenej výzvy cez Integrovaný regionálny operačný program na realizáciu jedného zo štyroch projektov, a to na ulici 9. mája. Mesto pripravilo aj ďalšie tri projekty týkajúce sa regenerácie vnútroblokov - na uliciach MPČĽ, 9. mája stred a Štvrť Ladislava Novomeského, ktoré bude spracúvať a postupne zastupiteľstvu predkladať.

V prípade prvého úspešného projektu na Mazorníkove vznikne v centrálnom priestore aktívna oddychová zóna pre rozličné herné a športové aktivity, pribudne nový moderný mobiliár, viac izolačnej zelene, ako aj okrasné záhony.

„Týmto projektom sme sa snažili riešiť aj vstup na Mazorníkovo, časť križovatky priechodu pre chodcov oproti autobusovej zastávke, časť pred bytovým domom v blízkosti predajne potravín, vrátane chodníkov a spevnených plôch, ktoré sú vo veľmi zlom stave. Pribudne tiež kontajnerové stojisko a parkovacie miesta,“ uviedol primátor Tomáš Abel a dodal, že priestory pre tržnicu zostanú zachované, mesto ju však plánuje obnoviť.

Zdroj: TASR


Skočiť na hlavné menu