Breznianska sídlisko Mazorníkovo bude mať prvé jasle, mesto na ne dostane eurofondy


Dátum: 16.01.2020

Obrázok k aktualite Breznianska sídlisko Mazorníkovo bude mať prvé jasle, mesto na ne dostane eurofondy
V breznianskej mestskej časti Mazorníkovo pribudnú detské jasle. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR začiatkom tohto roka schválilo žiadosť breznianskej radnice o poskytnutie nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako 630.000 eur na výstavbu prvých jaslí práve v tejto časti. Informovala o tom v stredu webová stránka mesta.

 "Cieľom bolo uľahčiť prístup k efektívnym a kvalitnejším verejným službám pre všetkých obyvateľov, podporiť rozvoj a vytvoriť priestor na poskytovanie služieb a starostlivosti o dieťa do troch rokov v záujme zosúladenia rodinného a pracovného života," priblížil primátor Brezna Tomáš Abel.

Nové detské jasle mesto vybuduje na Ulici MPČĽ v hodnote viac ako 670.000 eur. "Celkové oprávnené výdavky sa týkajú spracovania projektovej dokumentácie, stavebných prác, dozoru a nákupu vybavenia jaslí vrátane vonkajšieho mobiliára. Mesto sa na projekte bude spolupodieľať piatimi percentami z tejto sumy a zároveň zabezpečí financovanie prípadných neoprávnených výdavkov z vlastného rozpočtu," spresňuje magistrát.

Nový bezbariérový objekt jaslí s kapacitou 20 miest má vyrásť v blízkosti materskej školy na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo. "Našim obyvateľom poskytneme službu, ktorá je žiadaná, avšak mesto také zariadenie zatiaľ neprevádzkovalo," dodal primátor.

Podľa štatistických zistení žije v Brezne vyše 600 detí do troch rokov, takmer tretina z nich vyrastá na uvedenom sídlisku. Napriek tomu, že v meste sú v prevádzke súkromné jasle, podľa vedúcej odboru riadenia projektov Milady Medveďovej nedokážu z kapacitného hľadiska uspokojiť dopyt po tejto službe. Navyše pre mnohých obyvateľov je súkromné zariadenie pridrahé.​

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu