Bratislavský samosprávny kraj má tento rok v pláne niekoľko projektov


Dátum: 07.01.2021

Obrázok k aktualite Bratislavský samosprávny kraj má tento rok v pláne niekoľko projektov
V Bernolákove pribudne 94 miest a v Stupave 92 nových miest pre deti v škôlke. Budovať sa začne aj nová cyklotrasa v Malackách a sedem nabíjacích staníc pre elektrobicykle. Projekty sa uskutočnia vďaka podpore z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

Čunovský kaštieľ spolu s priľahlou záhradou a sýpkou prejde komplexnou pamiatkovou obnovou s dôrazom na zachovanie historicky cenných architektonických prvkov. Vznikne unikátne ekoturistické centrum, ktoré bude rozvíjať aj cezhraničnú spoluprácu.
 
V spolupráci s Rakúskom vznikne nový cyklomost, ktorý spojí obec Vysoká pri Morave s rakúskou obcou Marchegg.

Medzi plány BSK patrí tiež vybudovanie nových ciest či cyklotrás. Nová cesta spojí diaľnicu D1 so starou Seneckou cestou I/61. V smere do Trnavy napojí priľahlé obce Bernolákovo – Veľký Biel – Senec a na druhej strane sa pripoja obce Čierna voda – Slovenský Grob – Pezinok. "Budovať sa začne aj nová cyklotrasa v Malackách a sedem nabíjacích staníc pre elektrobicykle. Projekty zrealizujú vďaka podpore z Integrovaného regionálneho operačného programu.,"

Kaštieľ v čarovnej vinohradníckej Modre, miestnym známy aj ako „stará  vinárka“, sa postupne mení na kultúrno-kreatívne centrum pre celý región.

Skočiť na hlavné menu