Bratislavské Staré Mesto za 1,7 milióna eur zvýši kapacitu Základnej školy Dubová


Dátum: 20.12.2020

Obrázok k aktualite  Bratislavské Staré Mesto za 1,7 milióna eur zvýši kapacitu Základnej školy Dubová

Bratislavské Staré Mesto zvýši kapacitu Základnej školy (ZŠ) Dubová za 1,7 milióna eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), v ktorom mestská časť hľadá zhotoviteľa stavebných prác. "Predmetom zákazky je rozšírenie kapacity ZŠ dobudovaním tried na štvrtom nadzemnom podlaží a nadstavbou piateho nadzemného podlažia," uvádza sa v oznámení ÚVO. Predpokladaná hodnota zákazky je 1 704 800 eur bez DPH a termín na predkladanie žiadostí o účasť je do 10. februára 2021.
 

V ZŠ Dubová má v rámci nadstavby pribudnúť deväť nových tried. "Na vytvorenie rozšírenia školských kapacít v Bratislavskom kraji boli v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu zo zdrojov EÚ vyčlenené financie práve na tento účel," uviedlo Staré Mesto. Okrem nadstavby by mal prejsť rekonštrukciou aj školský dvor, ktorý slúži ako športovisko.

Staré Mesto je zriaďovateľom siedmich ZŠ a 19 materských škôl. Do obnovy školských zariadení investuje mestská časť počas najbližšieho roka 625-tisíc eur.​

Zdroj : SITA


Skočiť na hlavné menu