Bratislavské električky a trolejbusy dostali nové depo


Dátum: 12.07.2018

Obrázok k aktualite Bratislavské električky a trolejbusy dostali nové depo
Obnovený vozový park trolejbusov a električiek z eurofondov má k dispozícií nové depo v Jurajovom dvore.  Dnes bola uvedená do prevádzky nová údržbová základňa s odstavnou plochou pre 56 kĺbových trolejbusov, nastavovacou a skúšobnou halou električiek  a výpravňou pre vodičov.
 
V Bratislave je doprava jednou z najhorúcejších a najťažších tém. „Ministerstvo dopravy podporuje mestskú integrovanú dopravu. V Bratislave sme vymenili kompletný vozový park trolejbusov a tiež z eurofondov bolo financovaných 60 nových električiek. Som rád, že máme aj nové depo, ktoré zaistí bezpečnosť, komfort a kvalitu cestovania verejnou osobnou dopravou. Cestovanie vlakmi a hromadnou dopravou prispieva k ekologickejšiemu ovzdušiu a odľahčeniu mesta od áut, “ povedal minister Arpád Érsek, ktorý sa zúčastnil slávnostného otvorenia základne.
 
Ide o  druhú fázu projektu modernizácie údržbovej základne Jurajov dvor z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra s celkovými nákladmi 8,7 milióna eur.  Realizácia projektu prispieva k zabezpečeniu kvality, kultúry, bezpečnosti a celkového komfortu ponúkaných služieb Dopravného podniku Bratislava a prispeje tak k opätovnému rastu dopytu po MHD a nepriamo aj integrovanej dopravy v rámci celého bratislavského regiónu.
 
Financovanie projektu:
Celkové oprávnené výdavky:                                                8 740 364 €
Nenávratný finančný príspevok (zdroje EU + ŠR):                8 303 346 €
Vlastné zdroje prijímateľa - Dopravný podnik Bratislava:      437 018 €
 
Skočiť na hlavné menu