BRATISLAVA: Ružinov plánuje projekty za takmer 90 miliónov eur, bude sa uchádzať o eurofondy


Dátum: 30.10.2021

Obrázok k aktualite BRATISLAVA: Ružinov plánuje projekty za takmer 90 miliónov eur, bude sa uchádzať o eurofondy

Bratislavský Ružinov plánuje projekty za takmer 90 miliónov eur, bude sa uchádzať o ich podporu z eurofondov. Starosta mestskej časti Martin Chren to uviedol pri príležitosti návštevy zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), ktorý sa bude na získaní dotácií z veľkej časti podieľať. „V Ružinove dnes máme pripravený zásobník projektov za takmer 90 miliónov eur, čo je obrovská výzva. Inými slovami, máme úplne jasné priority a stratégiu rozvoja nerobíme živelne," uviedol starosta Ružinova na sociálnej sieti.

Prvú časť projektov tvoria nové školy. V Ružinove aktuálne realizujú stavbu ZŠ Medzilaborecká, obstarávanie prebieha na novú školu na Ostredkovej ulici a projektujú aj prístavbu na ZŠ Vrútocká. Prioritou mestskej časti pre získanie financií z Európskej únie je revitalizácia schátraného areálu na Vietnamskej spolu s rekonštrukciou DK Bulharská. „Celková nutná investícia sa tu šplhá až k 25 miliónom eur, čo zo svojich vlastných peňazí nemáme šancu pokryť," vysvetlil Chren. V budúcnosti by tu mali pribudnúť nové školy a škôlka, detské ihrisko, parčík či multifunkčná športová hala.

Veľkým projektom je revitalizácia Trhoviska Miletičova, na ktorej pracuje mestská časť s Metropolitným inštitútom Bratislavy. Ďalšou investíciou Ružinova je vybudovanie tartanovej dráhy pri Štrkoveckom jazere. „Čoskoro spustíme veľkú architektonickú súťaž na rekonštrukciu zimného štadióna a výstavbu novej plavárne," skonštatoval starosta Chren. Zástupcom BSK predstavil aj prvé plány ekologického garážového domu na Štrkovci a víziu obnovy detského ihriska pri Štrkovci.


Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu