BRATISLAVA: Nové Mesto získalo z eurofondov viac ako 3,7 mil. eur na rozšírenie kapacít svojich škôl


Dátum: 25.05.2022

Obrázok k aktualite BRATISLAVA: Nové Mesto získalo z eurofondov viac ako 3,7 mil. eur na rozšírenie kapacít svojich škôl
Bratislavské Nové Mesto získalo z eurofondov viac ako 3,7 milióna eur na rozšírenie kapacít svojich škôl. V tlačovej správe o tom informoval hovorca mestskej časti Marek Tettinger. Vďaka dotácii pribudne 12 nových tried na základných školách (ZŠ) na Cádrovej na Kramároch a na Odborárskej v Dimitrovke.

Jeden a štvrť milióna eur investuje mestská časť na vybudovanie nového pavilónu ZŠ Odborárska. „Okrem šiestich tried a odborných učební tam bude aj jedáleň, pričom nová budova bude z hľadiska energetiky spĺňať tie najmodernejšie kritériá,“ spresnil starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Pre ZŠ Cádrovu získala mestská časť 2,35 milióna eur. „Na tejto škole rekonštruujeme postupne všetky budovy a priestory a zostala nám posledná – budova jedálne a kuchyne. Vďaka získaným zdrojom tam budeme môcť urobiť nadstavbu a prístavbu a pre deti z Kramárov tak vytvoríme priestory pre šesť nových tried,“ doplnil starosta s tým, že súčasťou modernizácie bude aj nový výťah.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu