Bicyklujeme v Smoleniciach vďaka eurofondom


Dátum: 27.04.2022

Obrázok k aktualite Bicyklujeme v Smoleniciach vďaka eurofondom

Ekologická doprava pre regióny! Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) podporuje výzvami rozvoj cyklistiky na Slovensku.

Čistá doprava

Cyklodoprava predstavuje alternatívny a ekologicky čistý  spôsob dopravy, šetrí životné prostredie a prispieva k zdravšiemu ovzdušiu v mestách.

Investície do cyklistickej infraštruktúry prinášajú do regiónov vyššie príjmy z cestovného ruchu, nové pracovné príležitosti a celkovo zvyšuje kvalitu života občanov.

Bikesharing v Smoleniciach

Za pomoci finančných prostriedkov z IROPu sa v  zabezpečil napríklad  systém zapožičania bicyklov v Smoleniciach – v obci na úpätí Malých Karpát, ktorú preslávil predovšetkým nádherný Smolenický zámok.

Ako uviedol Anton Chrvala, starosta obce Smolenice, bicykle využívajú okrem turistov aj domáci, ktorí sa vďaka nim vedia dostať na železničnú stanicu, ktorá je mimo obce. „Bicykel si požičajú, na stanici ho odovzdajú a nemusia sa vôbec starať, či by im ich bicykel niekto ukradol,“ uviedol. Viac informácií vo videu.

 

Projekty pre regióny

Rezortu sa investície do nemotorovej dopravy osvedčili, preto s podporou obdobných aktivít pokračuje a v súčasnosti má vyhlásenú novú výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratnú finančnú podporu (ŽoNFP), ktorá sa venuje rozvoju cyklistiky.

Skočiť na hlavné menu