Beluša vybuduje dva cykloprístrešky


Dátum: 13.06.2021

Obrázok k aktualite Beluša vybuduje dva cykloprístrešky
V Beluši, okres Púchov, pribudnú dva cykloprístrešky. Obec uspela v eurovýzve ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka s projektom na doplnkovú cyklistickú infraštruktúru. Celkové náklady na realizáciu predstavujú vyše 96.000 eur, samospráva prispeje 4800 eur. Informovala o tom Jana Huliačková zo sekretariátu starostu obce.

Každý z prístreškov je určený na 32 bicyklov. Jeden pribudne v blízkosti autobusovej zastávky Beluša, stred, druhý v rámci vnútrobloku pri bytovom dome na Ulici Ľudovíta Štúra. Okrem uzamykateľných prístreškov budú v centre obce k dispozícii aj tri voľne dostupné stojany na bicykle umožňujúce obojstranné parkovanie bicyklov a jeden servisný stojan na bicykle.

"Pretože sú navrhované cykloprístrešky i stojany v lokalitách v blízkosti autobusovej či železničnej zastávky, kde v súčasnosti takéto priestranstvá nie sú, veríme, že budú naplno využívané k spokojnosti obyvateľov. Teší nás, že obec bola úspešná pri podaní žiadosti, keďže sa zvýši komfort pre cyklistov. Realizácia sa predpokladá po dobu štyroch mesiacov od septembra 2021," vysvetlil prednosta Obecného úradu Beluša Patrik Štrbák.

Celková navrhovaná kapacita parkovacích miest v rámci prístreškov i stojanov je 70 bicyklov. Ako dodal prednosta, v riešení zostáva vybudovanie cyklistickej infraštruktúry v tesnej blízkosti železničnej zastávky Beluša. "Momentálne prebiehajú rokovania s vlastníkom pozemkov Železnicami Slovenskej republiky," konkretizoval.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu