Beluša: Bezdrôtové internetové pripojenie má šesť nových navštevovaných lokalít


Dátum: 20.08.2023

Obrázok k aktualite Beluša: Bezdrôtové internetové pripojenie má šesť nových navštevovaných lokalít
Bezdrôtové internetové pripojenie vybudovala obec Beluša v okrese Púchov v šiestich nových lokalitách, ktoré vyhľadávajú obyvatelia i návštevníci. Na projekt Wifi pre teba získala financie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. TASR o tom informovala Petra Martišová zo sekretariátu starostu a prednostu.

"Počas projektu obec rozšírila internetové pripojenie do okolia obecného úradu, kultúrneho domu Beluša, zdravotného strediska a futbalového areálu. Nové pripojenie je aj pri kultúrnom dome v Hloži a v športovom areáli v Hloži," konkretizovala Martišová. Vybrané miesta museli spĺňať technické predpoklady a finančnú dostupnosť. "Verejne dostupné a bezplatné pripojenie bude slúžiť najmä občanom, ktorí sa aktívne podieľajú alebo zúčastňujú verejného diania v obci. Zvolené lokality spája zvýšený pohyb ľudí a organizácia verejného života obce," priblížila Martišová. Okrem domácich podľa nej ovplyvní dostupné pripojenie aj komfort všetkých hostí. Bezplatné pripojenie má totiž potenciál ochrániť najmä zahraničných turistov od platieb za prečerpané dáta. "Po úspešnom pripojení sa užívateľom automaticky zobrazí webová stránka obce, kde by sme v budúcnosti chceli vytvoriť turistického sprievodcu.

V dlhšom časovom horizonte plánujeme rozvinúť ďalšie aktivity v oblasti kultúry a turizmu, ktoré by zatraktívnili obec pre obyvateľov aj turistov," ozrejmil prednosta obecného úradu Patrik Štrbák. Nové bezdrôtové pripojenie zabezpečuje šesť vysokovýkonných vysielačov, ktoré dokážu jednorazovo simultánne pripojiť stovky až tisíce užívateľov. Pripojenie zamedzuje vyhľadávaniu nevhodného obsahu a použitiu proxy serverov na páchanie internetovej trestnej činnosti. Na realizáciu aktivít získala obec podporu vo výške 8550 eur. Ide o prvý z eurofondových projektov, ktorý tento rok ukončila.

Zdroj: TASR

Skočiť na hlavné menu