Banskobystrický samosprávny kraj z eurofondov zrekonštruuje strednú priemyselnú školu J. Murgaša za viac ako 460-tisíc eur


Dátum: 19.06.2020

Obrázok k aktualite Banskobystrický samosprávny kraj  z eurofondov zrekonštruuje strednú priemyselnú školu J. Murgaša za viac ako 460-tisíc eur
Rekonštrukciu strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici za viac ako 460-tisíc eur pripravil Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), pričom aktuálne prebieha verejné obstarávanie na dodávateľa stavebných prác. Na financovanie získala škola nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 440 146,09 eura, pričom so spoluúčasťou kraja to predstavuje 463 311,67 eura. Agentúru SITA o tom informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková.

Chystané stavebné úpravy sa týkajú časti dielní v budove školy – oprava padajúcej steny a vznik nových učební na robotiku a elektroenergetiku. Naplánovaná je aj rekonštrukcia chodby a hygienických zariadení v danej časti. „Tieto práce zvýšia nielen komfort žiakov a pracovníkov školy, ale najmä rozšíria kapacitu odborných učební, ktorá bola už nedostatočná,“ konštatovala hovorkyňa kraja s tým, že vďaka týmto úpravám vzniknú aj nové odborné učebne robotiky a elektroenergetiky.

„Rekonštrukcia sa uskutoční po ukončení verejného obstarávania a po kontrole zo strany Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR,“ doplnila Štepáneková s tým, že pravdepodobne to bude do 12 mesiacov.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu