Banskobystrický samosprávny kraj pripravil rekonštrukcie ciest za viac ako 12,5 mil. eur z eurofondov


Dátum: 24.06.2021

Obrázok k aktualite Banskobystrický samosprávny kraj pripravil rekonštrukcie ciest za viac ako 12,5 mil. eur z eurofondov
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil rekonštrukcie dvoch úsekov ciest druhej triedy v okresoch Banská Bystrica, Zvolen a Žarnovica spolu za viac ako 12,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z dvoch zverejnených verejných súťaží vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Ako agentúru SITA informovala vedúca oddelenia komunikácie BBSK Lenka Štepáneková, krajská samospráva plánuje cesty rekonštruovať z programu IROP, pričom 85 % nákladov pôjde z eurofondov, 10 % zo štátneho rozpočtu a 5 % z vlastných zdrojov BBSK.

Predmetom jednej zákazky je rekonštrukcia ciest a mostov cesty II/512 od hranice Trenčianskeho kraja cez obec Veľké Pole až po križovatku s cestou II/428 v Žarnovici. Celková odhadovaná hodnota obnovy úseku je 6 468 846,64 eura bez DPH. Záujemcovia môžu predkladať ponuky na realizáciu do 21. júla.

Druhá zákazka rekonštrukcie sa týka cesty II/591 z Banskej Bystrice do Zvolenskej Slatiny v okrese Zvolen s celkovou odhadovanou hodnotou 6 079 456,63 eura bez DPH. Záujemcovia o realizáciu obnovy tejto cesty môžu ponuky posielať do 22. júla.

Rekonštrukcia obidvoch úsekov je rozdelená na dve etapy. „Je to z dôvodu jednoduchšieho povoľovacieho procesu pre realizáciu prechádzajúcu cez rôzne okresy, rôznu dĺžku trvania vydania povolenia a náročnosť pri povoľovaní,“ objasnila vedúca s tým, že presný dátum realizácie prác nie je zatiaľ známy. „Realizované budú až po podpísaní zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z fondov EÚ. Aktuálne prebieha proces schvaľovania na riadiacom orgáne IROP,“ doplnila Štepáneková.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu