Banskobystrický kraj plánuje z eurofondov rekonštrukciu ciest a mostov za takmer 30 mil. eur


Dátum: 12.12.2019

Obrázok k aktualite  Banskobystrický kraj plánuje z eurofondov rekonštrukciu ciest a mostov za takmer 30 mil. eur
Banskobystrickí krajskí poslanci na dnešnom výjazdovom rokovaní v Detve schválili dva návrhy na spolufinancovanie rekonštrukcie štyroch úsekov ciest vrátane mostov v kraji za takmer 30 mil. eur. Ide o obnovu ciest na trase Brezno – Čierny Balog, Kokava nad Rimavicou – Utekáč, Pôtor – Dolná Strehová – Lučenec a cestný násyp pred obcou Horný Tisovník. Samospráva obnovu jednotlivých úsekov rozdelí na etapy a predloží žiadosti o nenávratný finančný príspevok z eurofondov v rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).

U obidvoch bodov rokovania išlo o opätovné schvaľovanie projektov, ktoré boli už schválené v auguste. „Projekty bolo potrebné z technických dôvodov rozdeliť na časti,“ uviedla za predkladateľa riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu BBSK Zuzana Lafférsová. Podľa dôvodovej správy to vzišlo z výsledku rokovania s odborom cestnej infraštruktúry a investícií IROP.

Na realizácii rekonštrukcie sa bude Banskobystrický samosprávny kraj podieľať spolufinancovaním projektov vo výške piatich percent, čo celkom predstavuje sumu takmer 1,5 mil. eur. Projekty budú podľa dôvodovej správy rozdelené na dve alebo tri etapy tak, aby v zmysle platnej legislatívy nemali vyššiu hodnotu ako 6,6 mil. eur.

Zdroj: SITA

Skočiť na hlavné menu