Banskobystrická Rooseveltova nemocnica plánuje kúpiť RTG prístroje za 525-tisíc eur


Dátum: 06.01.2021

Obrázok k aktualite Banskobystrická Rooseveltova nemocnica plánuje kúpiť RTG prístroje za 525-tisíc eur
Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici chce nakúpiť päť mobilných pojazdných RTG prístrojov pre jednotky intenzívnej starostlivosti a lôžkové oddelenia nemocnice. Ako vyplýva z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková odhadovaná hodnota týchto prístrojov je 252 082,33 eura bez dane z pridanej hodnoty. Záujemcovia o účasť vo verejnom obstarávaní môžu svoje ponuky posielať do 26. januára do 10:00.

Pre dospelých pacientov sú určené štyri digitálne RTG prístroje a jeden prístroj pre novorodencov. Financovanie má nemocnica zabezpečené z eurofondov z výzvy ministerstva zdravotníctva určenej na zníženie dopadov pandémie COVID-19. Nové vybavenie FNsP FDR má podľa projektu zabezpečiť prevenciu, diagnostiku a liečbu pacientov podozrivých alebo chorých s diagnózou COVID-19.
Štyri obstarávané prístroje majú byť predmetom uzatvorenej zmluvy s vysúťaženým dodávateľom a jeden RTG prístroj pre dospelých bude predmetom opcie, ktorá môže byť nemocnicou uplatnená najneskôr do konca marca 2022.​
 
Zdroj: SITA
 
Skočiť na hlavné menu