BANSKÁ ŠTIAVNICA: Strednú odbornú školu služieb a lesníctva zrekonštruujú za takmer 1,3 milióna eur


Dátum: 10.10.2021

Obrázok k aktualite BANSKÁ ŠTIAVNICA: Strednú odbornú školu služieb a lesníctva zrekonštruujú za takmer 1,3 milióna eur

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil rekonštrukciu troch objektov Strednej odbornej školy služieb a lesníctva v Banskej Štiavnici. Podľa súťažných podmienok zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, celková predpokladaná hodnota prác je vo výške 1 282 023,42 eur bez dane z pridanej hodnoty.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa BBSK Lenka Štepáneková, stavebné práce sa budú realizovať v objektoch praktického vyučovania lesníckych odborov na ulici E. M. Šoltésovej 5. „Rekonštrukciou získajú majstri a žiaci moderné priestory, primerané pre lesnícke odbory, ktoré majú náročný odborný výcvik,“ uviedla hovorkyňa.

„Budovy pochádzajú zo začiatku 60. rokov minulého storočia. V objektoch nebola vykonávaná rekonštrukcia, iba vymenená kotolňa, ktorá má už 20 rokov a v súčasnosti je v havarijnom stave,“ popísala Štepáneková s tým, že je potrebné v nich vymeniť rozvody ústredného kúrenia, okná, ktoré sú pôvodné, elektrické rozvody a bleskozvody, ktoré sú v nevyhovujúcom stave. Obnova objektov bude financovaná z fondov Európskej únie v rámci projektu Integrovaného regionálneho operačného programu.

Samotné práce majú byť realizované od januára 2022 do januára 2023, pričom by nemali ovplyvniť výučbu žiakov. „Budovy slúžia pre praktické vyučovanie – odborný výcvik lesníckych odborov. Lesnícke odbory uskutočňujú odborný výcvik u zamestnávateľov v Závode lesnej techniky v Banskej Bystrici, vo firme STO Žiar nad Hronom a Lesy Banská Belá,“ popísala hovorkyňa a dodala, že žiaci aj majstri odborného výcviku budú mať šatne a zázemie v hlavnej budove školy do času, kým sa v rekonštruovaných budovách nebude možné zdržiavať.

Zdroj: SITA


Skočiť na hlavné menu